Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki
x
Kto może otrzymać dofinansowanie

Kto może otrzymać dofinansowanie

Kto może otrzymać dofinansowanie

Drukuj informację
dodano: 2013-01-29
autor informacji: Ewa Hebdzyńska
W ramach Priorytetu VI udzielane jest dofinansowanie na projekty w trybie systemowym oraz konkursowym.
 
Projekty konkursowe
Co do zasady o środki ubiegać się mogą wszystkie podmioty z wyłączeniem osób fizycznych. Osoby fizyczne mogą aplikować o dofinansowanie, jeśli prowadzą działalność gospodarczą lub oświatową na podstawie przepisów odrębnych.
Wyjątki:
Poddziałanie 6.1.2 Wsparcie powiatowych i wojewódzkich urzędów pracy w realizacji zadań na rzecz aktywizacji zawodowej osób bezrobotnych w regionie – o dofinansowanie mogą ubiegać się tylko powiatowe urzędy pracy i wojewódzkie urzędy pracy.
Działanie 6.2 Wsparcie oraz promocja przedsiębiorczości i samozatrudnienia – inżynieria finansowa – o dofinansowanie mogą występować tylko podmioty zarządzające instrumentami inżynierii finansowe w rozumieniu par. 2 pkt 3a rozporządzenia Ministra Rozwoju regionalnego z dnia 15 grudnia 2010 r. w sprawie udzielania pomocy publicznej ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (Dz.U.z 2010 r. Nr 239, poz. 1598, z późn. zm.).
 
Informacje o podmiotach, które mogą aplikować o środki z Europejskiego Funduszu Społecznego, zawarte są w Planach działania dla Priorytetu VI na każdy rok oraz w dokumentacjach konkursowych.
 
Projekty systemowe
Projekty systemowe realizowane w ramach Poddziałania 6.1.3 Poprawa zdolności do zatrudnienia oraz podnoszenie poziomu aktywności zawodowej osób bezrobotnych adresowane są do powiatowych urzędów pracy i tylko one mogą ubiegać się o dofinansowanie.
 
 
osoba, która odpowiada za treść informacji: Ewa Hebdzyńska

osoba, która wprowadziła treść informacji: Tomasz Fedorowicz
EURES Partnerstwo społeczne EFS Lubuskie Agencja Rozwoju Regionalnego w Zielonej Górze Urząd Miasta Zielona Góra
Wojewódzki Urząd Pracy w Zielonej Górze
Wojewódzki Urząd Pracy w Zielonej Górze Lubuskie warte zachodu