Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki
x
Aktualności

Aktualności

Bezrobocie w województwie lubuskim w marcu 2015 roku

Drukuj informację
dodano: 2015-04-07
Na koniec marca 2015 roku w województwie lubuskim zarejestrowanych było 47 475 osób bez pracy. Marzec to drugi z rzędu miesiąc w tym roku, w którym mamy do czynienia ze spadkiem bezrobocia. W stosunku do marca ubiegłego roku jest o 12 270 osób bezrobotnych mniej, czyli o 20,5 procent mniej.
 
W minionym miesiącu tego roku odnotowano spadek liczby bezrobotnych o 1766 osób. Spadek ten miał miejsce zarówno wśród kobiet o 795, jak również wśród mężczyzn o 971.
 
Liczba bezrobotnych zmniejszyła się we wszystkich powiatach województwa lubuskiego. Najbardziej znacząco w powiatach: żagańskim – o 347 osób, żarskim – o 212 osób, Zielonej Górze – o 185 osób, strzelecko-drezdeneckim – o 175 osób.
 
Powiatowe urzędy pracy dysponowały 2964 wolnymi miejscami pracy i miejscami aktywizacji zawodowej tj. o 254 mniej niż w miesiącu poprzednim i o 632 mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.
  
osoba, która wprowadziła treść informacji: Małgorzata Kordoń

„Giełda pracy” w internecie

Drukuj informację
dodano: 2015-03-31
Zakończyliśmy realizację projektu, którego efektem jest powstanie „Giełdy Pracy”- portalu z dostępnymi ofertami nauki zawodu oraz pracy w zawodach rzemieślniczych. Są to oferty pracodawców zrzeszonych w Izbie Rzemieślniczej w Cottbus:
 
 
Projekt ten Izba Rzemieślnicza realizowała przez dwa lata wspólnie z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Zielonej Górze. Był on współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska (województwo lubuskie) - Brandenburgia 2007-2013.
 
W projekcie pt. „Intensyfikacja transgranicznych powiązań gospodarczych rzemiosła przez działania zmierzające do zapewnienia fachowej siły roboczej” oprócz strony internetowej, zorganizowano 12 spotkań dotyczących kształcenia i pracy w zawodach rzemieślniczych po obu stronach granicy.
 

 


osoba, która wprowadziła treść informacji: Małgorzata Kordoń

Targi Pracy na UZ

Drukuj informację
dodano: 2015-03-18
18 marca 2015 roku na Uniwersytecie Zielonogórskim odbyła się XIII edycję Targów Pracy. Jest to impreza, która już od dwunastu lat pomaga młodym ludziom w podjęciu jednej z najważniejszych decyzji w życiu, jaką jest rozpoczęcie kariery zawodowej poprzez znalezienie pracy, praktyki lub stażu.
 
 
W tym roku targi cieszyły się ogromną popularnością. Udział w nich wzięło 76 wystawców, w tym Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej oraz sieć EURES reprezentujące Wojewódzki Urząd Pracy w Zielonej Górze, a także Izba Rzemieślnicza z Frankfurtu /O, która współpracuje z WUP.
 
 
osoba, która wprowadziła treść informacji: Małgorzata Kordoń

Targi Edukacji i Pracy-„ Dobry Wybór- Gwarancją Sukcesu”- III edycja

Drukuj informację
dodano: 2015-03-16
aktualizacja: 2015-03-17
autor informacji: Agata Bajon
Młodzieżowe Centrum Kariery LWK OHP i Zespół Szkół Licealnych i Technicznych w Gubinie serdecznie zapraszają do udziału w Targach Edukacji i Pracy, które odbędą się 15 kwietnia 2015 w godz.10-14 w Hali Sportowej w Gubinie ul. Krakowska 1
Targi skierowane są do młodzieży szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, studentów, osób poszukujących pracy, bezrobotnych oraz wszystkich zainteresowanych planowaniem swojej kariery i rozwojem osobistym.
 
Oferta Targów:
- prezentacje instytucji oświatowych, szkoleniowych.
- prezentacja pracodawców polskich i niemieckich
- prezentacja instytucji rynku pracy
- oferty pracy
- konsultacje prowadzone przez polskich i niemieckich doradców EURES
- prelekcje, wykłady, prezentacje
 
Jest to już trzecia edycja ! Z opinii ludności można stwierdzić, że jest to przedsięwzięcie potrzebne w naszym regionie z uwagi na nieciekawą sytuację panującą na lokalnym rynku pracy.
 
Jeżeli byłby ktoś zainteresowany zaprezentowaniem się w roli wystawcy serdecznie zapraszamy!
 
Informacje w sprawie targów udziela:
 
Beata Bielawska- doradca zawodowy MCK LWK OHP w Gubinie
ul. Chrobrego 6
66-620 Gubin
tel. 68 3591 066
 
 
 
 
 
osoba, która odpowiada za treść informacji: Agata Bajon

osoba, która wprowadziła treść informacji: Marek Jęczmieńczuk

Ogłoszenie o naborach projektów powiatowych urzędów pracy

Drukuj informację
dodano: 2015-03-13
autor informacji: Ewa Hebdzyńska
Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Zielonej Górze ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie powiatowych urzędów pracy z województwa lubuskiego na rok 2015 w ramach Osi priorytetowej I Osoby młode na rynku pracy Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 – 2020, Działania 1.1 Wsparcie osób młodych pozostających bez pracy na regionalnym rynku pracy – projekty pozakonkursowe.
 
Termin składania wniosków: 30 marca 2015 r. – 10 kwietnia 2015 r. Szczegółowe informacje o naborze zawarte są w dokumentacji wraz z załącznikami, która zamieszczona jest w pod linkiem: http://wupzielonagora.praca.gov.pl/web/pokl-zielona-gora/dzialanie-1.1-power.
 
 
osoba, która odpowiada za treść informacji: Ewa Hebdzyńska

osoba, która wprowadziła treść informacji: Marek Jęczmieńczuk

Spotkanie informacyjne dotyczące planowanego uruchomienia naboru projektów pozakonkursowych w ramach Działania 1.1, POWER 2014-2020

Drukuj informację
dodano: 2015-03-06
autor informacji: Katarzyna Rauchut
W dniu 5 marca br., w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Zielonej Górze odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące planowanego uruchomienia naboru projektów pozakonkursowych w ramach Działania 1.1, Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, w którym uczestniczyli przedstawiciele powiatowych urzędów pracy województwa lubuskiego.
 
Wśród poruszanych tematów znalazło się między innym omówienie warunków realizacji projektów w zakresie aktywizacji zawodowej wynikające z PO WER oraz prezentacja wniosku o dofinansowanie i aplikacji SOWA (System Obsługi Wniosków Aplikacyjnych).
 
 
 
osoba, która odpowiada za treść informacji: Katarzyna Rauchut

osoba, która wprowadziła treść informacji: Marek Jęczmieńczuk

Targi Edukacyjne „ABSOLWENT 2015”

Drukuj informację
dodano: 2015-03-05
aktualizacja: 2015-03-18
autor informacji: Anetta Sidorowicz
Wczoraj zakończyły się dwudniowe Targi Edukacyjne „ABSOLWENT 2015” zorganizowane przez firmę „Metro – Gewert Organizacja Imprez”. Była to już XIII edycja. Gorzowska Hala Sportowa Instytutu Kultury Fizycznej przy ul. Słowiańskiej w dniach 03 – 04 marca 2015 roku stała się miejscem spotkań lubuskich uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych i około 80 wystawców nie tylko z regionu, ale także między innymi z Wrocławia, Poznania, Wałbrzycha i ze Szczecina. Targi stały się dobrą okazją by porozmawiać z przedstawicielami z sektora edukacji i rynku pracy, zapoznać się z szeroką ofertą edukacyjną na różnych szczeblach nauczania, poznać osiągnięcia naukowe ośrodków kształcenia, nawiązać nowe kontakty, a przede wszystkim uzyskać aktualną i rzetelną informację, która wpłynie na świadome kierowanie rozwojem zawodowym młodych ludzi. 
 
 
 
Od trzynastu lat również gorzowskie Centrum Informacji i Planowania Kariery aktywnie uczestniczy udział w targach edukacyjnych promując usługę poradnictwa zawodowego i pośrednictwa pracy. Rozmawialiśmy z młodzieżą o ich planach edukacyjnych i zawodowych, wadze świadomego zaplanowania kariery zawodowej i wiedzy na temat indywidualnych predyspozycji zawodowych ułatwiających poruszanie się po rynku pracy. Pedagogów zapraszaliśmy do współpracy prezentując im wachlarz wsparcia i pomocy z obszaru doradztwa zawodowego dla uczniów pełnoletnich. Ponadto młodzież gotowa i chętna do pracy miała możliwość zapoznania się z ofertą zatrudnienia za granicą, kryteriami i oczekiwaniami zagranicznego pracodawcy. 
 
 
 
Atutem tegorocznych targów był program „Happening ABSOLWENT”, którego celem była prezentacja oferty szkół wraz z pokazami i występami artystycznymi uczniów. Goście mieli okazję obejrzeć popisy wokalne i sportowe młodych ludzi, zobaczyć profesjonalny masaż i prawidłowo wykonany makijaż, obejrzeć musztrę wojskową, a także podziwiać eksperymenty chemiczne oraz uczestniczyć w ciekawych doświadczeniach elektronicznych i wiele innych.
 
Wszystkich zainteresowanych szczegółową relacją zapraszamy do odwiedzenia poniższych linków prezentujących już historyczne XIII Targi Edukacyjne „ABSOLWENT 2015”:
 
 
Edycja lubuska Targów Edukacyjnych trwa – tym razem zapraszamy do Zielonej Góry w dniach 10 – 11 marca br., w celu dalszego zgłębiania możliwości edukacyjnych, zawodowych w regionie, kraju i za granicą.
osoba, która odpowiada za treść informacji: Anetta Sidorowicz

osoba, która wprowadziła treść informacji: Marek Jęczmieńczuk

Opracowania Urzędu Statystycznego w Zielonej Górze

Drukuj informację
dodano: 2015-03-02
Lubuski Ośrodek Badań Regionalnych Urzędu Statystycznego w Zielonej Górze przekazał nam informację prasową dotyczącą sytuacji gospodarczej województwa lubuskiego w styczniu 2015 roku oraz infografikę.
 
 
osoba, która wprowadziła treść informacji: Małgorzata Kordoń

Uwaga ! Przenosiny Oddziału Zamiejscowego WUP w Gorzowie Wlkp.

Drukuj informację
dodano: 2015-02-10
aktualizacja: 2015-02-17
Informujemy, że 16 lutego 2015 roku Oddział Zamiejscowy w Gorzowie Wielkopolskim Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Zielonej Górze został przeniesiony na IV piętro budynku przy ul. Kombatantów 34 w Gorzowie Wielkoposkim. Dotychczasowe numery telefonów i e-maile nie ulegają zmianie.
 
 
 
 
osoba, która wprowadziła treść informacji: Małgorzata Kordoń

System Obsługi Wniosków Aplikacyjnych (SOWA)

Drukuj informację
dodano: 2015-02-10
Informujemy, że Instytucja Zarządzająca (IZ) PO WER udostępniła System Obsługi Wniosków Aplikacyjnych (SOWA).
 
SOWA jest narzędziem informatycznym przeznaczonym do obsługi procesu ubiegania się o środki pochodzące z Europejskiego Funduszu Społecznego w perspektywie finansowej 2014-2020. Aplikacja służy do przygotowania i złożenia do właściwej instytucji formularza wniosku o dofinansowanie projektu.
 
System dostępny jest z poziomu przeglądarki internetowej pod adresem: https://www.sowa.efs.gov.pl.
 
 
 
osoba, która wprowadziła treść informacji: Małgorzata Kordoń
EURES Partnerstwo społeczne EFS Lubuskie Agencja Rozwoju Regionalnego w Zielonej Górze Urząd Miasta Zielona Góra
Wojewódzki Urząd Pracy w Zielonej Górze
Wojewódzki Urząd Pracy w Zielonej Górze Lubuskie warte zachodu