Aktualności

Aktualności

Targi Edukacyjne „ABSOLWENT 2015”

dodano: 2015-03-05
aktualizacja: 2015-03-18
autor informacji: Anetta Sidorowicz
Wczoraj zakończyły się dwudniowe Targi Edukacyjne „ABSOLWENT 2015” zorganizowane przez firmę „Metro – Gewert Organizacja Imprez”. Była to już XIII edycja. Gorzowska Hala Sportowa Instytutu Kultury Fizycznej przy ul. Słowiańskiej w dniach 03 – 04 marca 2015 roku stała się miejscem spotkań lubuskich uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych i około 80 wystawców nie tylko z regionu, ale także między innymi z Wrocławia, Poznania, Wałbrzycha i ze Szczecina. Targi stały się dobrą okazją by porozmawiać z przedstawicielami z sektora edukacji i rynku pracy, zapoznać się z szeroką ofertą edukacyjną na różnych szczeblach nauczania, poznać osiągnięcia naukowe ośrodków kształcenia, nawiązać nowe kontakty, a przede wszystkim uzyskać aktualną i rzetelną informację, która wpłynie na świadome kierowanie rozwojem zawodowym młodych ludzi. 
 
 
 
Od trzynastu lat również gorzowskie Centrum Informacji i Planowania Kariery aktywnie uczestniczy udział w targach edukacyjnych promując usługę poradnictwa zawodowego i pośrednictwa pracy. Rozmawialiśmy z młodzieżą o ich planach edukacyjnych i zawodowych, wadze świadomego zaplanowania kariery zawodowej i wiedzy na temat indywidualnych predyspozycji zawodowych ułatwiających poruszanie się po rynku pracy. Pedagogów zapraszaliśmy do współpracy prezentując im wachlarz wsparcia i pomocy z obszaru doradztwa zawodowego dla uczniów pełnoletnich. Ponadto młodzież gotowa i chętna do pracy miała możliwość zapoznania się z ofertą zatrudnienia za granicą, kryteriami i oczekiwaniami zagranicznego pracodawcy. 
 
 
 
Atutem tegorocznych targów był program „Happening ABSOLWENT”, którego celem była prezentacja oferty szkół wraz z pokazami i występami artystycznymi uczniów. Goście mieli okazję obejrzeć popisy wokalne i sportowe młodych ludzi, zobaczyć profesjonalny masaż i prawidłowo wykonany makijaż, obejrzeć musztrę wojskową, a także podziwiać eksperymenty chemiczne oraz uczestniczyć w ciekawych doświadczeniach elektronicznych i wiele innych.
 
Wszystkich zainteresowanych szczegółową relacją zapraszamy do odwiedzenia poniższych linków prezentujących już historyczne XIII Targi Edukacyjne „ABSOLWENT 2015”:
 
 
Edycja lubuska Targów Edukacyjnych trwa – tym razem zapraszamy do Zielonej Góry w dniach 10 – 11 marca br., w celu dalszego zgłębiania możliwości edukacyjnych, zawodowych w regionie, kraju i za granicą.
osoba, która odpowiada za treść informacji: Anetta Sidorowicz

osoba, która wprowadziła treść informacji: Marek Jęczmieńczuk
Wojewódzki Urząd Pracy w Zielonej Górze