Gminne centra informacji

Gminne centra informacji

Co to jest gminne centrum informacji

dodano: 2008-10-27
Głównym ograniczeniem dla osób bezrobotnych, w korzystaniu z nowych możliwości w poszukiwaniu pracy, jest brak dostępu do sprzętu komputerowego. Szczególne bariery istnieją w małych miejscowościach i na wsiach. Dlatego w każdym GCI znajduje się kilka stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu. Korzystanie z tych usług jest bezpłatne.
 
Gminne Centra Informacji to przedsięwzięcie skierowane przede wszystkim do młodych, bezrobotnych ludzi. Mogą jednak z niego korzystać także osoby pracujące, zainteresowane szczególnie edukacją i technikami informatycznymi.
 
Centra to miejsca, w których gromadzi się informacje dotyczące rynku pracy, ofert zatrudnienia, szkoleń, prowadzenia działalności gospodarczej, itp. Jednym z celów gminnych ośrodków informacji jest pomoc bezrobotnych. Ma ona polegać nie tylko na edukacji zawodowej, nauce korzystania z technik informatycznych, ale także na udostępnieniu bazy z ofertami pracy oraz serwisów internetowych o zatrudnieniu oraz na kojarzeniu pracodawców z osobami poszukującymi pracy. Pracownicy centrów uczą także jak założyć własną firmę. Mają również zadbać o promocję regionu poza gminą. Centra mogą organizować bezpłatne szkolenia dla społeczności lokalnej np. z języków obcych, aktywnych technik poszukiwania pracy.
 
Szczegółowych informacji na temat GCI udzielają w Wojewódzkim Urzędzie Pracy:
 
Roman Kardowski – tel. 458 88 88, mail: rkczg@wup.zgora.pl

osoba, która wprowadziła treść informacji: Dane przeniesione z poprzedniego serwisu .
Wojewódzki Urząd Pracy w Zielonej Górze