Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia przeglądarki
x
Aktualności

Aktualności

Zapraszamy na szkolenie dotyczące mentoringu!

Drukuj informację
dodano: 2014-05-20
aktualizacja: 2014-07-25
autor informacji: Fundacja na rzecz Collegium Polonicum
Zapraszamy na 12 bezpłatnych szkoleń upowszechniających w ramach projektu pt. „Mentoring – innowacyjny model aktywizacji osób bezrobotnych do 25 roku życia”.
 
W ramach szkoleń podjęta zostanie dyskusja na temat nowego narzędzia aktywizacji osób bezrobotnych do 25 roku życia, które uzupełniałoby dotychczasową ofertę instytucji rynku pracy. Zaprezentowane zostaną doświadczenia partnera niemieckiego w  realizacji programów mentoringowych oraz zlecania zadań związanych z rynkiem pracy. Ponadto omówione będą założenia modelu mentoringu i wstępne wyniki jego testowania, możliwości i zasady wdrażania produktu finalnego, jak również działania włączające model do głównego nurtu polityki.
 
Szkolenia będą miały charakter konsultacji społecznych, w czasie których — w atmosferze dialogu i otwarcia na Państwa opinie — poddamy recenzji założenia wdrażania i upowszechniania modelu mentoringu w województwie lubuskim. Do udziału w szkoleniu zapraszamy wszystkich przedstawicieli instytucji rynku pracy, w szczególności powiatowych urzędów pracy, OHP, organizacji pozarządowych działających w obszarze rynku, niepublicznych instytucji rynku pracy, potencjalnych mentorów oraz decydentów mających wpływ na włączenie produktu finalnego do nurtu polityki.
 
Szkolenia współfinansowane są ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Udział jest bezpłatny.
 
Uprzejmie prosimy o potwierdzenie uczestnictwa w szkoleniu do trzech dni przed wyznaczoną datą spotkania do godz. 15:00 na adres e-mail: a.serba@fundacjacp.org, pod numerem fax: 95 75 92 444.
 
Harmonogram szkoleń:
 • 28.05 – Zielona Góra, Wojewódzki Urząd Pracy, ul. Wyspiańskiego 15
 • 29.05 – Żary, siedzibaFundacji „Przedsiębiorczość”, ul. Mieszka I nr 13
 • 30.05 – Krosno Odrz., Powiatowy Urząd Pracy, ul. Piastów 10
 • 11.06 – Słubice, Urząd Miasta, ul. Akademicka 1
 • 12.06 – Międzyrzecz, Powiatowy Urząd Pracy, Pl. Powstańców Wlkp. 1
 • 13.06 – Sulęcin, Urząd Miejski, Lipowa 18
 • 24.09 – Wschowa (miejsce w trakcie ustalania)
 • 25.09 – Nowa Sól(miejsce w trakcie ustalania)
 • 26.09 – Żagań(miejsce w trakcie ustalania)
 • 22.10 – Świebodzin(miejsce w trakcie ustalania)
 • 23.10 – Strzelce Krajeńskie(miejsce w trakcie ustalania)
 • 24.10 – Gorzów Wlkp.(miejsce w trakcie ustalania)
 
W przypadku pytań prosimy kontaktować z specjalistą ds. upowszechniania i mainstramingu Karoliną Dreszer-Smalec: tel. 95 75 92 391 lub e-mail: k.dreszer@fundacjacp.org, bądź z asystentem ds. merytorycznych Anną Serba: tel. 608101568 lub e-mail: a.serba@fundacjacp.org
 
Serdecznie zapraszamy!
osoba, która odpowiada za treść informacji: Fundacja na rzecz Collegium Polonicum

osoba, która wprowadziła treść informacji: Paweł Kozakiewicz
EURES Partnerstwo społeczne EFS Lubuskie Agencja Rozwoju Regionalnego w Zielonej Górze Urząd Miasta Zielona Góra
Wojewódzki Urząd Pracy w Zielonej Górze
Wojewódzki Urząd Pracy w Zielonej Górze Lubuskie warte zachodu